سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

حلوا هویج

نامه الکترونیک چاپ PDF

فرستنده دستور: لیلا از کرج

این حلوا خوشمزه و خوش رنگ است و پخت آن ساده و شبیه به حلوای معمولی است . در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه حلوای هویج آشنا می شوید.

مواد لازم

هویج: 1 کیلو
شکر: یک و نیم پیمانه
آرد سفید: یک و نیم پیمانه
گلاب: نصف پیمانه
روغن مایع: 1 پیمانه
زعفران: به مقدار لازم ، به دلخواه

طرز تهیه

مرحله 1 - هویج ها را پوست گرفته و با کمی آب پخته، سپس در دستگاه پوره کنید و یا با رنده ریز ریز کنید.

مرحله 2 - آرد را در تابه روی حرارت متوسط گذاشته و برای 5 تا 10 دقیقه تفت دهید به طوری که رنگ آن عوض نشده و فقط بوی خامی آن گرفته شود.

مرحله 3 - روغن مایع، شکر و زعفران را به آرد افزوده و بعد از کمی هم زدن هویج را بیافزایید و مخلوط نمایید تا وقتی که حلوا از ظرف جدا شود. (می توانید شکر را در گلاب و  کمی آب حل کنید سپس به آرد اضافه نمایید).

مرحله 4 - حلوای آماده شده را در ظرف مورد نظر کشیده و به دلخواه با انواع خلال یا پودر مغزیجات تزیین نمایید و یا می توانید در قالب ریخته، سپس در ظرف دلخواه برگردانید.

چنانچه با استفاده از این دستور اقدام به تهیه آن نمودید ، خواهشمتد است ما و سایر بازدید کنندگان را در بخش نظرات از تجربه خود آگاه کنید.

دیدگاه شما

1. سلام. چرا دیگه دستور جدید نمی ذارین... :()
  2. سلام.من قاشق اندازه گیری خریدم.اولیش رو نوشته غذا خوری.دومیش چای خوری.سومیش 1 دوم چای خوری.چهارمیش 1 چهارم چای خوری.چرا مربا خوری نداره؟قاشق چای خوریش هم فکر می کنم بزرگه!نمی دونم چرا؟
  3. با سلام و تشکر از پیام شما. شما قاشق دوم را که بعنوان چایخوری نام برده است مربا خوری در نظر گرفته و بعدی چای خوری و آخری را نصف قاشق چایخوری. ..موفق باشید
  4. سلام با تشکر من تازه با سایتتون اشنا شدم از حسن سلیقتون ممنون . و یک تشکر فراوان از شما من عاشقه حلوا هویجم یکی از دوستانم عالی درست میکنه ولی هربار ازش خواستم که دستورشو بهم بده امتناع کرد و گفت موادشو بده خودم برات میپزم حالا خیلی ممنون که دستورشو اینقدر راحت نوشتید موفق باشید و سربلند.
  5. با سلام و سپاس از پیام شما، منتظر نظرات و تجربیات شما در تهیه این دستور ها هستیم....موفق باشید
  6. با سلام و تشکر، من امروز واسه افطاری این حلوا را درست کردم فقط به نظرم اگه مثل گفته دستور پوره میکردم بهتر بود البته همینطوری هم خیلی خوب شده بود.مرسی
  7. سلام وقت بخبر،من تو ی مهمونی خوردم این حلوا رو خ خوشم اومد اما خودم 3 بار درست کردم با همین دستور پخت تازه من هویجا رو تو گلاب خیس میکردم بعد تو میکسر میریختم اما اصلا مثل اون طعم نشد. حلوای من کمی آبکی میشه وقتی میذارم تو یخچال بعد از 1-2 روز روش آب وایمیسه!! ب نظر شما اگه آرد بیشتر تفت بخوره بهتر نمیشه؟ من خ این حلوا رو دوس دارم اما اصلا خوب نمیشه وقتی درس میکنم!
  8. با سلام و تشکر از پیام شما، در این دستور اگر آرد زیاد تفت بخورد باعث می شود رنگ حلوا تیره شده و نارنجی قشنگی در نیاید، گرچه در تهیه حلواها تفت دادن آرد و زمان آن بسیار مهم است و بایستی با حرارت ملایم آرد را تفت داد و مداوما با قاشق چوبی هم زد تا همه جای ارد یکسان تفت داده شود، در تجربه بعدی خود هویج را با مقدار خیلی کمی آب بپزید، در آخر پخت نیز خوب حلوا را هم بزنید تا آب اضافی آن تبخیر شود.. لازم به ذکر است در برخی تهیه حلوای هویج از شیره انگور و گردو خرد شده نیز استفاده می کنند...موفق باشید

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر دسرهای ایرانی حلوا هویج